Oto Elektrik Hizmeti

Japonser Hyundai Özel Servis Ankara olarak özellikle yeni modeller ile birlikte artan araç teknolojisi, araçlarda tespit edilmesi daha zor arızaların karşılaşılmasına sebep olmaktadır. Firmamızda bulunan güncel arıza tespit cihazları ile yaşanmış olan arızanın hangi sistem/parça kaynaklı olduğu saptanmaktadır.

Araçlarınızın en önemli çalışan birimlerinden birisi olan elektrik ve elektronik aksamların denetim ve kontrollerini kesinlikle aksatmamalısınız.  Siz değerli müşterilerimizin gözünden kaçan küçük bir aksaklık, maalesef çözümlenmesi bazen imkansız olan sorunlara yol açmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda lütfen bizimle iletişime geçerek erken çözüm bulmamıza yardımcı olunuz. Araç elektrik ve elektroniğinde kontrol ve denetim yapılması gereken başlıkların bazıları şunlardır;

  • Aracınızın göstergesinde herhangi bir arıza veya bir bilgilendirme sebebiyle uyarı lambaları yanabilir. Bir araçta modelden modele değişmekle birlikte 70’e yakın uyarı lambası yer almaktadır. Yanan uyarı lambalarının kontrolü, sebebi ve hızlı çözümleri için firmamızı seçebilirsiniz.
  • Sağlıklı bir sürüş açısından görmek ve görülmek hayati önem taşımaktadır. Bu yüzden farlardan sinyallere, stop lambalarından plaka lambalarına aracın aydınlatmayla ilgili tüm unsurlarının sağlıklı bir biçimde çalışıyor olması son derece önemlidir.Bu yüzden, firmamıza gelen araçların far ampulleri başta olmak üzere tüm aydınlatma tertibatları kontrol edilir, gerekirse far ayar ve ampul değişim işlemleri de yerine getirilir.
  • Benzinli araçlarda silindir içerisine alınan yakıtın ateşlemesi bujiler vasıtasıyla olmaktadır. Bu yüzden sağlıklı bir ateşleme sistemi için öncelikle bujiler kontrol edilmeli, işlevini kaybeden bujiler değiştirilmelidir. Zamanında değiştirilmeyen bujiler araçta yetersiz ateşleme ve buna bağlı olarak tekleme problemleri yaratabilir.
  • Ateşleme sisteminin en hayati parçalarından biri olan bujilerle ilgili olarak firmamızda her türlü kontrol ve değişim hizmetleri verilmektedir.
  • Sigortalar aracın elektrik devrelerinde meydana gelebilecek kısa devre sonunda sistemi olası yangın tehlikesine karşı korumak için kullanılan elemanlardır.
  • Firmamıza gelen araçların kısa devre veya yüksek akım sebebiyle atan sigortaları uygun ekipmanlar ile kontrol edilir ve değişimi yapılır.